Aloha Hotell
Aloha Hotell Río Gallegos ligger 2 km från Costanera Angel Sureda och ungefär 25 minuters promenad från Monumento Balcon de Roca. Det bekväma hotellet har också en parkering.
Río Gallegoss centrum kan nås på 20 minuters promenad. Kulturella sevärdheter i området är Museo de los Pioneros (1 km) och Museo De Arte Eduardo Minnicelli (1,1 km). Aloha Hotell ligger inte långt från Barco hundido Marjory Glen och andra sevärdheter i Río Gallegos. Piloto Civil Norberto Fernandez internationella flygplats är belägen på 15 minuters bilresa.
Sushi Santo, som är belägen 250 meter från detta hotell, erbjuder japanska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Pioneer museum734 km
- monumento a Don Bosco680 km
- Museo Regional Manuel Molina574 km
- Iglesia de Dios997 km
- Capilla Nuestra Senora del Carmen522 km
- Monumento Cruceiro Gallego819 km
- Museo Ferroviario Roberto Galián942 km
- Flygplatser
- Piloto Civil Norberto Fernandez internationella flygplats12 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Aloha Hotell?
Det tar 20 minuter till fots att komma från Aloha Hotell till centrum. - ✈
Hur långt är Piloto Civil Norberto Fernandez internationella från Aloha Hotell?
Det är 5 km mellan Piloto Civil Norberto Fernandez internationella flygplats och Aloha Hotell. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Aloha Hotell?
Gäster på Aloha Hotell kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Aloha Hotell?
Gäster på Aloha Hotell måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta gästhus?
Det genomsnittliga rumspriset på detta gästhus är 30$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.